Polska z kompletem punktów

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Polska pokonała Luksemburg i z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację w grupie A turnieju Grupy III Strefy Europejskiej. W piątek wygraną Biało-Czerwonych przypieczętował Hubert Hurkacz, który pokonał Christophe’a Tholla.

Wrocławianin nie wszedł w spotkanie zbyt dobrze i niespodziewanie stracił podanie już w trzecim gemie. Reprezentant Polski błyskawicznie odrobił jednak stratę, a kilkanaście minut później przełamał rywala na 5:3 i pewnie objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku wyrównana walka toczyła się głównie na początku. Hurkacz w piątym gemie jako pierwszy zapisał „breaka” na swoim koncie, ale chwilę później tenisista z Luksemburga miał cztery okazję, żeby doprowadzić do wyrównania. Żadnej z nich jednak nie wykorzystał i podopieczny Radosława Szymanika odskoczył na 4:2. W dziewiątym gemie Polak dołożył kolejne przełamanie i po 63 minutach gry przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Reprezentacja Polski już w czwartek zapewniła sobie awans do marcowych baraży o Grupę Światową II. Dzięki wygranej nad Luksemburgiem Biało-Czerwoni zajęli pierwsze miejsce w grupie A i dopisali kolejne punkty do rankingu narodów. W finale turnieju rozgrywanego w Atenach nasi tenisiści zmierzą się albo z Estonią albo z Łotwą.

Polska – Luksemburg 2 – 0

Kamil Majchrzak – Chris Rodesch 6:2, 6:3

Hubert Hurkacz – Christophe Tholl 6:3, 6:3