Polski mecz coraz bliżej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Magdalena Fręch od dwusetowych zwycięstw rozpoczęły udział w eliminacjach do turnieju WTA w Birmingham. Jeśli wygrają także w drugiej rundzie, o awans do głównej drabinki powalczą ze sobą.

Niewiele brakowało, aby Iga Świątek dostała się do głównej drabinki turnieju WTA w Birmingham – ostatecznie nasza tenisistka została najwyżej rozstawiona w eliminacjach. W pierwszym meczu zwyciężczyni zeszłorocznego Wimbledonu wśród juniorek zmierzyła się z Martiną Trevisan. O losach obu setów zadecydowało jedno przełamanie. Świątek ani razu nie straciła serwisu i po ponad 70 minutach gry zwyciężyła 6:3, 6:4.

Bez problemu do drugiej rundy eliminacji awansowała także Magdalena Fręch. W pierwszej partii Polka miała kłopoty z własnym podaniem – trzykrotnie dała się przełamać. Sama odpowiedziała jednak aż pięcioma breakami i wygrała 6:3. W drugim secie jej przewaga była jeszcze wyraźniejsza. Przy stanie 6:3, 5:1 i 30-15 spotkanie zostało przerwane przez opady deszczu. Przerwa trwała całkiem długo, ale Fręch nie zgubiła koncentracji i po powrocie zamknęła mecz w dwóch punktach, wygrywając 6:3, 6:1.

W niedzielę rywalką Świątek w drugiej rundzie eliminacji będzie Destanee Aiava. Fręch zagra z Eden Silvą lub Bernardą Perą. Jeśli Polki wygrają swoje spotkania, to w finale eliminacji dojdzie do ich starcia.