Polskie spotkania z mistrzyniami Wielkiego Szlema

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Iga Świątek będzie gościem Naomi Osaki na instagramowym profilu Japonki. Z kolei na Youtube  fani tenisa będą mieli możliwość obejrzenia ćwierćfinału Wimbledonu między Agnieszką Radwańską i Na Li z 2013 roku.

Z powodu panującej obecnie przerwy w rozgrywkach tenisowych spowodowanej pandemią koronawirusa, kibice mogą liczyć na inne atrakcje w mediach społecznościowych. Coś dla kibiców przygotowała Naomi Osaka. Japonka zaproponowała cykl rozmów z wybranymi postaciami ze świata tenisa. Jedną z pierwszych, która zmierzy się z pytaniami dwukrotnej mistrzyni Wielkiego Szlema, będzie Iga Świątek.

Obie panie dotychczas na korcie spotkały się raz, w zeszłym roku w Toronto. Górą była Osaka, ale zawodniczki bardzo się polubiły, czego efektem był m.in. wspólny trening przed ubiegłorocznym US Open. – Iga jest wspaniała. Podoba mi się to, że się nie denerwuje. Wydaje się, że jest bardzo pracowita. Otrzymała to, na co zapracowała w tak młodym wieku. Zawsze się uśmiecha, gdy ją widzę – komplementowała rywalkę po kanadyjskim pojedynku Osaka.

Spotkanie Japonki i Polki odbędzie się o godzinie 15:00 na Instagramie. Z kolei dwie godziny później na oficjalnym kanale Wimbledonu na Youtube zostanie odtworzony mecz 1/4 finału londyńskiego turnieju między Agnieszką Radwańską i Na Li z 2013 roku. Przed siedmioma laty w Londynie Polka osiągnęła jeden z pięciu półfinałów wielkoszlemowych w karierze.