Polskie trio pewne udziału w turnieju głównym

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Magda Linettte mają pewne miejsce w drabince turnieju głównego US Open 2019. Dużą szansę, by do nich dołączyć, ma Kamil Majchrzak.

Zgodnie z przepisami, ranking ukazujący się na sześć tygodni przed rozpoczęciem imprezy, decyduje o liście startowej. Nie inaczej jest w przypadku US Open 2019. Dwa dni po publikacji najnowszego zestawienia organizatorzy zaprezentowali listy kobiet i mężczyzn pewnych udziału w turnieju głównym ostatniej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema.

Spośród tenisistów z Polski pewni startu są Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Bardzo blisko udziału jest również Kamil Majchrzak. Piotrkowianin, notowany obecnie na 102. miejscu, musi czekać na wycofanie się z gry kilku tenisistów. Taka sytuacja jest jak najbardziej realna. Lista zgłoszeń do turnieju zawiera bowiem nazwiska tenisistów borykających się z problemami zdrowotnymi. Wśród nich jest m.in. Juan Martin del Potro. Mistrz US Open sprzed dekady rozpoczął właśnie rehabilitację po operacji kolana i jego występ na kortach Flushing Meadows w tym roku wydaje się mało realny.

Tegoroczny US Open odbędzie się w dniach 26 sierpnia – 8 września. Tytułów mistrzowskich będą bronić Naomi Osaka oraz Novak Dźoković.