Porażka Rosolskiej na otwarcie

Alicja Rosolska i Daria Jurak przegrały z Xinyu Wang oraz Lin Zhu 6:2, 3:6, 6-1 w turnieju WTA Elithe Trophie w Zhuhai. Nietypowa formuła imprezy sprawia, że wciąż mają w nim szanse na zwycięstwo.

W imprezie w chińskim Zhuhai o końcowy triumf rywalizuje sześć par. Polka wraz z Chorwatką zostały rozstawione z numerem trzecim. Na inaugurację uległy reprezentantkom gospodarzy, które do imprezy dostały się dzięki dzikiej karcie.

Pierwsza partia piątkowego pojedynku należała do faworytek. Rosolska i Jurak szybko przełamały podanie rywalek i zrobiło się 4:0. Prowadzenia nie oddały do końca i zgodnie z planem objęły prowadzenie w meczu. Druga odsłona również rozpoczęła się po myśli polsko-chorwackiego duetu (prowadzenie 2:1, po przełamaniu podania rywalek). Jednak to Chinki wygrały pięć z sześciu kolejnych gemów. W super tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt aż do drugiej zmiany stron. Od stanu 6-6 Wang i Zhu nie oddały już rywalkom ani jednego punktu i po 78 minutach odniosły zwycięstwo.

Mimo porażki Rosolska i Jurak wciąż pozostają w grze o awans do finału. Jednak, aby tak się stało, w sobotę muszą pokonać najwyżej rozstawione – Ying-Ying Duan i Zhaoxuan Yan. Wygrana bez straty seta pozwoli „naszemu” deblowi na awans bez potrzeby liczenia gemów.

Faza grupowa gry podwójnej

X. Wang, L. Zhu (Chiny, Chiny, WC, 6) – A. Rosolska, D. Jurak (Polska, Chorwacja, 3) 2:6, 6:3, 10-6