Pouille wesprze finansowo dzieci w lokalnym klubie

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Lucas Pouille postanowił wyjść z inicjatywą pomocy finansowej dla dzieci w klubie Loon-Plage. Francuz opłaci stypendia młodym tenisistom na okres 2020-2021. 

Lucas Pouille jest wychowankiem francuskiego klubu Loon-Plage i teraz zaproponował stworzyć szanse, by kolejne pokolenia mogły rozwijać talent tenisowy. Francuz ufunduje stypendia dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat na kolejny rok.

Christophe Zoonekynd, jeden z pierwszych trenerów Pouille’a i kapitan drużyny Loon-Plage, wypowiedział się dla „Le Parisien” na temat inicjatywy półfinalisty Australian Open 2019.

Nie jestem zaskoczony tym gestem. Zapewnił nawet, że pomoże w zakupie sprzętu – oznajmił Zoonekynd. – Lucas jest „produktem” klubu i nigdy nie zapomniał skąd pochodzi. Wie, co klub i miasto zrobili dla niego, zawsze pomagaliśmy mu się rozwijać. Miał już talent, byliśmy tylko ogniwem, ale zawsze był wdzięczny za to, co zrobiliśmy – dodał.

Tę wdzięczność Pouille starał się okazywać na różne sposoby. Francuz często wracał na mecze drużynowe i wspierał liczne prośby płynące z klubu.

Kiedy wygrał Puchar Davisa zorganizowaliśmy małą ceremonię. Wiem, że go to poruszyło. Nie grał dla nas od 2014 roku, ale możliwe, że pojawi się tu w następnym sezonie, jeśli pozwoli na to międzynarodowy kalendarz. Wiem, że to dla niego wiele znaczy – kontynuował Zoonekynd.