Poważna kontuzja Tsitsipasa, prawdopodobnie konieczna będzie operacja

/ Anna Niemiec , źródło: tennisnet.com, foto: AFP

Stefanos Tsitsipas z powodu kontuzja łokcia już po pierwszym meczu musiał zrezygnować z udziału w ATP Finals. Uraz okazał się na tyle poważny, że tenisistę czeka operacja.

Tsitsipas rozpoczął zmagania w Turynie od dwusetowej przegranej z Andriejem Rubliowem. Na pomeczowej konferencji prasowej trzeci zawodnik świata unikał odpowiedzi na pytania dotyczące stanu jego zdrowia. Jak się później okazało, nie bez powodu. Do drugiego pojedynku finalista Roland Garros już nie przystąpił.

Z kontuzją łokcia zmagam się już od dłuższego czasu  – wyjaśnił później w mediach społecznościowych Grek. – To dla mnie bardzo trudna decyzja, bo pracowałem cały rok bardzo ciężko, żeby wystąpić w ATP Finals i być częścią tego wspaniałego wydarzenia. Niestety nie jestem w stanie kontynuować gry.

23-latek urodzony w Atenach zwrócił się o pomoc do tego samego specjalisty, który w 2018 roku operował łokieć Novaka Dźokovicia. Niestety po konsultacji okazało się, że uraz jest poważniejszy niż początkowo się wydawało. Według informacji podanych przez Sky Sport Italia reprezentanta Grecji również czeka operacja.