Powrót Linette, debiut Gauff

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette zajmuje 41. miejsce w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Niewielki spadek zanotowała Iga Świątek, a po raz pierwszy w top 100 znalazła się Cori Gauff.

Najlepsza obecnie polska tenisista w ubiegłym tygodniu rywalizowała w turnieju rangi WTA International w Tiencinie i osiągnęła ćwierćfinał. Taki wynik pozwolił Polce awansować o jedną pozycję i tym samym wrócić na najwyższe miejsce w karierze. Poznanianka zakończyła już tegoroczne starty.

Także dla Igi Świątek sezon 2019 to już przeszłość. Zawodniczka z Warszawy z powodu problemów ze zdrowiem odpuściła jesienne turnieje w Azji. W najnowszym notowaniu najlepszych tenisistek świata Świątek jest na 61. pozycji, czyli jedno miejsce niżej w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

Na czele rankingu nie doszło do żadnych zmian, Liderką pozostała Ashleigh Barty, która podczas WTA Finals w Shenzen będzie walczyć o zachowanie pozycji przed Karoliną Pliszkovą. Trzecią tenisistką świata jest Naomi Osaka. Wartym uwagi jest awans do top 100 zaledwie 15-letniej Cori Gauff. Zwyciężczyni turnieju w Linzu jest 71. rakietą świata.