Powstał mural z podobizną Dżokovicia

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Novak Dżoković ma już własny mural. Autorem malowidła ściennego z podobizną Serba jest malarz ze wschodniej części Sarajewa, Milos Popović. 

Bałkański idol otrzymał hołd od bośniackiego artysty. Milos Popović namalował lidera światowego rankingu ATP na ścianie budynku mieszkalnego, który znajduje się na placu Srdjana Knezevica w Trnovie. Wieś ta położona jest 30 kilometrów od stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewa. Mural ma około ośmiu metrów wysokości, a jego wykonanie zajęło pięć dni.

Szkic został przeniesiony na ścianę za pomocą tak zwanej „sieci”, z której również korzystali dawni mistrzowie, przenosząc swoje małe szkice na sufity kościołów – opisywał Popović. – Chociaż nie jest to pierwszy mural, który namalowałem, to przyznaję, że na początku myślałem, że to dla mnie duże wyzwanie. Miałem okazję wypróbować tę technikę wcześniej, ale było to mniej wymagające niż praca przy muralu w Trnovie – dodał.

Pomysł na mural powstał z inicjatywy Organizacji Turystycznej Trnova.

Biorąc pod uwagę, że Novak jest numerem jeden w świecie sportu, to jest to przesłanie globalne. Wierzę, że każdy kto odwiedzi tę małą gminę, skorzysta z okazji do zrobienia zdjęć przy malowidle, a przy tym spędzi krótki czas w tym miejscu, które naprawdę ma wiele do zaoferowania turystom – zakończył.