Powstanie kort imienia Agnieszki Radwańskiej!? To duża inwestycja

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / gorzow.tvp.pl, foto: AFP

W Zielonej Górze ma powstać kort im. Agnieszki Radwańskiej. Byłaby to jedna z najważniejszych tenisowych inwestycji ostatnich lat w Polsce.

W Polsce wciąż potrzebne są nowe korty tenisowe, które wspomogą rozwój i popularyzację dyscypliny. Tym bardziej cieszą plany powstania nowego kortu w Zielonej Górze. Miałby to być spektakularny obiekt, który miałby odgrywać podobną rolę co Stadion Narodowy dla piłkarzy reprezentacji Polski.

Patronką kortu będzie Agnieszka Radwańska. Wybitna polska tenisistka zakończyła karierę w 2018 roku. Do jej największych osiągnieć należy między innymi finał Wimbledonu w 2012 roku oraz awans na drugie miejsce w rankingu WTA. Dla wielu młodych, polskich tenisistów i tenisistek Radwańska jest idolką. Taka nazwa kortu centralnego może być więc świetnym pomysłem.

Przewidywany koszt całej inwestycji wynosi około 16 milionów złotych. Chęć finansowej pomocy wyraziło podobno Ministerstwo Sportu. Miejmy nadzieję, że inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie z planem i za jakiś czas Polska będzie mogła się poszczycić nowym obiektem tenisowym, odpowiadającym współczesnym standardom.