Powtórka z zeszłego roku

Aryna Sabałenka pokonała Jelenę Rybakinę 6:3, 1:6, 6:1 i awansowała do półfinału turnieju w Wuhan. W meczu o finał rywalką Białorusinki będzie najwyżej rozstawiona Ashleigh Barty. Australijka także w trzech setach odprawiła Petrę Martić.

Przed rokiem pierwsza rakieta Białorusi sięgnęła po mistrzostwo w Dongfeng Motor Wuhan Open. W drodze do finału Sabałenka pokonała m.in. Ashleigh Barty. Obie panie spotkały się wówczas w półfinale. Podobnie będzie w tym roku.

W czwartek Białorusinka i Australijka walczyły w meczach 1/4 finału. Broniąca tytułu zawodniczka zmierzyła się z grającą dzięki dzikiej karcie Jeleną Rybakiną. Mimo że straciła pierwszego od dziewięciu spotkań w Wuhan seta, awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z liderką rankingu.

Barty w pierwszym w sesji dziennej meczu ćwierćfinałowym walczyła z Petrą Martić. Faworytką pojedynku była Australijka, która z 46 meczów przeciwko zawodniczkom spoza top 10 rankingu w 2019 roku, przegrała jedynie pięć. Jednak Chorwatka postanowiła nie składać broni. W pierwszej partii obie tenisistki po dwa razy straciły podanie i losy seta rozstrzygnęły się w tie-breaku, którego wygrała Barty. Taki obrót spraw nie załamał Martić, która w drugiej odsłonie wykorzystała już pierwszą okazję na przełamanie podania rywalki.  Więcej szans odebrania serwisu już nie było i o tym, kto awansuje do półfinału, mieliśmy się dowiedzieć po trzecim secie. W tym o jedno przełamanie lepsza była Barty, która wykorzystując trzecią piłkę meczową, zakończyła spotkanie.