Poznań: Gawron w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń, źródło: talexopen.pl/itftennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Marcin Gawron pokonał 6:2, 6:7(4), 7:6(4) Artema Smirnowa i awansował do ćwierćfinału turnieju Talex Open w Poznaniu (pula nagród 15 tysięcy dolarów). Drugim Polakiem w najlepszej ósemce imprezy jest Grzegorz Panfil.

Panfil do ćwierćfinału awansował już w środę, kiedy to pokonał Andrieja Kapasia. Dzisiaj w ślady zabrzanina poszedł Marcin Gawron. 24-letni Polak wygrał z notowanym na 605. miejscu w rankingu ATP Artemem Smirnowem. Nasz tenisista dość gładko wygrał pierwszą odsłonę, ale później Ukrainiec zaczął stawiać opór. Drugą odsłonę wygrał po tie breaku i w trzeciej również prowadził wyrównaną grę. Na szczęście Gawron lepiej się zaprezentował w koncówce. Tym razem to Polak zwyciężył w tie breaku 7-4 i awansował do ćwierćfinału.

Kolejnym rywalem Gawrona będzie rozstawiony z „siódemką” Arthur De Greef z Belgii. Panfil natomiast zmierzy się z chilijskim kwalifikantem, Laslo Urrutią Fuentesem.

Z dobrej strony w czwartkowym meczu drugiej rundy zaprezentował się również Piotr Gadomski. 21-latej postraszył najwyżej rozstawionego w turnieju Dusana Lojdę. Pierwszą partię przegrał wprawdzie 2:6, ale później zaczął grać znacznie lepiej. W drugim secie zwyciężył po wyrównanym tie breaku. Trzecia partia również była wyrównana i Czech zapewnił sobie wygraną przełamaniem w końcówej fazie seta.

Warto również odnotować, że do finału gry podwójnej awansowali Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk. Najwyżej rozstawieni w turnieju Polacy pokonali 6:3, 2:6, 10-6 Artema Smirnowa i Andrieja Wasilewskiego.

Marcin Gawron (Polska. 3) – Artem Smirnow (Ukraina) 6:2, 6:7(4), 7:6(4)
Dusan Lojda (Czechy, 1) – Piotr Gadomski (Polska) 6:2, 6:7(7), 7:5