Poznań: Janowicz najlepszy!

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz został triumfatorem challengera ATP Poznan Open. 21-letni łodzianin pokonał w finale imprezy 6:3, 6:3 Jonathana Dasnieresa De Veigy, wygrywając tym samym dziesiąty mecz z rzędu.

Przed tygodniem Janowicz zwyciężył w challengerze w holenderskim Scheveningen, dzięki czemu awansował do czołowej setki rankingu singlistów. W Poznaniu poszedł za ciosem i odniósł kolejne turniejowe zwycięstwo.

Finał był dla Jerzyka znacznie łatwiejszy niż półfinał z Andreasem Haiderem-Maurerem. Dasnieres De Veigy nie postawił tak wysoko poprzeczki, głównie dlatego że Polak nie miał problemów ze zdobyciem przełamania. Pierwszą partię rozpoczął od breaka, ale po chwili sam stracił podanie. Chwilę później nie powtórzył już tego błędu i drugie przełamanie dało mu zwycięstwo 6:3. Drugi set miał podobny przebieg. Janowicz wywalczył breaka w szóstym gemie i przewagi tej nie oddał już do końca spotkania. Finał trwał 1 godzinę i 23 minuty.

Janowicz przyjechał do Poznania jako finalista ubiegłorocznej edycji. Polakowi nie przeszkodziła jednak presja bronionych punktów. Poprawił rezultat w minionego roku i w poniedziałek powinien awansować na najwyższe w karierze, 82. miejsce w rankingu ATP.