Poznań: Janowicz zgodnie z planem

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz w dobrym stylu awansował do ćwierćfinału Poznan Open. Rozstawiony z „jedynką” Polak pokonał Marka Michalickę 6:4, 6:4. Całkowicie nieudany był dzisiejszy mecz dla Michał Przysiężnego, który przy stanie 0:6, 0:3 skreczował.

Janowicz nie zawodzi na razie kibiców w stolicy Wielkopolski i bez seta awansował do ćwierćfinału challengera w Poznaniu. W mecz z 250. w rankingu Czechem „Jerzykowi” do zwycięstwa wystarczyło po jednym przełamaniu w każdym z setów.

Obaj tenisiści mieli w tym meczu po cztery break pointy, ale Janowicz wykorzystał dwie okazje, zaś Michalickowi ani razu ta sztuka się nie powiodła. Mecz trwał godzinę i osiemnaście minut.

O awans do półfinału Jerzy Janowicz zagra z rozstawionym z numerem osiem Hiszpanem Arnau Bruguesem-Davim (169 ATP).

Na drugiej rundzie zmagania w Poznan Open zakończył Michał Przysiężny. Grający z „dziką kartą” Polak przegrał dziewięć kolejnych gemów z Władimirem Ignatikiem i następnie ze względu na kontuzję zrezygnował z dalszej rywalizacji.

W piątek na kortach Parku Tenisowego Olimpia rozegrane zostaną ćwierćfinały. W drugim spotkaniu dnia na korcie centralnym (nie przed godziną 13:30) zmierzą się Marcin Gawron i Martin Alund, a następnie (nie przed godziną 16:30) dojdzie do pojedynku Jerzego Janowicza z Arnau Bruguesem-Davim.

Jerzy Janowicz (Polska, 1) – Marek Michalicka (Czechy) 6:4, 6:4
Władimir Ignatik (Białoruś) – Michał Przysiężny (Polska, WC) 6:0, 3:0 i krecz

Arnau Brugues-Davi – Javier Marti (Hiszpania) 6:7(2), 6:2, 6:2
Andreas Haider-Maurer (Austria, 7) – Sergio Gutierrez-Ferrol (Hiszpania) 6:3, 6:2

Półfinał debla:
R. Junaid, S. Stadler (Australia, Niemcy, 2) – A. Brugues-Davi, G. Granollers (Hiszpania) 6:4, 6:3

Ćwierćfinały debla:
A. Daescu, F. Mergea (Rumunia) – M. Gawron, A. Kapaś (Polska) 6:3, 7:5
A. Hubble, N. Roshan (Hiszpania) – M. Alund, J. Marti (Argentyna, Hiszpania) 6:1, 6:1