Poznań: Panfil wygrywa, porażka Kowalczyka

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: Artur Rolak

Grzegorz Panfil awansował do ćwierćfinału poznańskiego Talex Open 2012. Z turniejem w środę pożegnali się Andriej Kapaś oraz niespodziewany pogromca Michała Przysiężnego, Mateusz Kowalczyk.

Rozstawiony z numerem sześć Panfil nie miał większych problemów z odprawieniem niżej notowanego Kapasia. Urodzony w Kijowie tenisista prowadził co prawda wyrównany bój w pierwszym secie, jednak po porażce 4:6 szybko przegrał 1:6 drugą partię i całe spotkanie.

Niezwykle zacięty bój o awans do ćwierćfinału stoczył trzeci ze wspomnianych tenisistów. Mateusz Kowalczyk przegrał 2:6 otwierającego seta, jednak wyrównał stan spotkania z Laslo Urrutią Fuertesem w drugiej partii. Ostatecznie jednak okazał się słabszy w tie-breaku trzeciej odsłony meczu, który zakończył się rezultatem 2:6, 6:4, 6:7 (4).

Grzegorz Panfil (Polska, 6) – Andriej Kapaś (Polska) 6:4, 6:1
Laslo Urrutia-Fuentes (Chile) – Mateusz Kowalczyk (Polska) 6:2, 4:6, 7:6

Marc Sieber (Niemcny, 8) – Pranjesh Gunnerswaran (Indie) 6:4, 6:2