Poznań. Polska finalistka Australian Open wróciła do rywalizacji. ,,Rower” w pierwszym meczu

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Weronika Baszak rozegrała pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W pierwszej rundzie rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Polski do lat 23 nie dała najmniejszych szans starszej o cztery lata Kaludii Wróbel, pokonując ją 6:0, 6:0. 

Obecny sezon rozpoczął się dla Baszak wyśmienicie. W Australian Open kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w finale zatrzymała ją Victoria Jimenez Kasintseva z Andory. Tenisistka z Wrocławia zyskała na popularności, a dzięki zdobytym punktom awansowała do pierwszej dziesiątki rankingu ITF do lat 18. Obecnie zajmuje w nim dziewiąte miejsce. Później zdążyła rozegrać już tylko niepełne dwa turnieje. W trakcie drugiego z nich rozgrywki tenisowe na całym świecie zostały wstrzymane.

Baszak długo czekała na powrót do rywalizacji. Nie wzięła udziału w żadnym turnieju z serii LOTOS PZT Polish Tour. W wywiadzie dla TVP Sport zapowiedziała, że wróci do gry dopiero podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski i słowa dotrzymała. Pierwszy mecz miała rozegrać w poniedziałek, ale opady deszczu opóźniły jej powrót do rywalizacji o jeszcze jeden dzień. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Baszak w końcu pojawiła się na korcie i nie przegrała ani jednego gema w starciu z Klaudią Wróbel. W drugiej rundzie zmierzy się z rozstawioną z numerem trzy Julią Oczachowską.

Na udział w Mistrzostwach Polski do lat 23 zdecydowały się również Anna Hertel, Weronika Falkowska czy Joanna Zawadzka. W turnieju mężczyzn bierze udział natomiast Mikołaj Lorens, który podczas ostatniego Australian Open również dotarł do finału, tyle że w grze podwójnej. W pierwszej rundzie poznańskich mistrzostw pokonał 6:2, 6:0 Borysa Chmielewskiego i teraz czeka go pojedynek z turniejową ,,11″, Gabrielem Bilińskim. W przeciwieństwie do Baszak, dla Lorensa nie jest to pierwszy turniej po kilkumiesięcznej przerwie. Wcześniej brał już udział w Narodowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu.