Praga. Awans do finału i powrót do Top 200

/ Anna Niemiec , źródło: własne , foto: Lotos PZT Polish Tour

Maja Chwalińska pokonała Miriam Kolodziejovą i awansowała do finału imprezy ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. Polka o drugi tytuł w sezonie zagra z Ekateriną Gorgodze.

W pierwszej partii inicjatywa należała do Czeszki, która trzykrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania. Ani razu nie była jednak w stanie jej utrzymać. W dziewiątym gemie reprezentantka naszych południowych sąsiadów mogła zakończyć seta przy pomocy własnego serwisu, ale nie wykorzystała okazji. Końcówka partii należała do polskiej zawodniczki, która wygrała również dwa kolejne gemy i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Chwalińska była już zdecydowanie lepszą tenisistką. Reprezentantka Biało-Czerwonych odebrała podanie rywalce na 3:1. Kolodziejova co prawda błyskawicznie odrobiła stratę, ale leworęczna tenisistka na więcej już jej nie pozwoliła. Polka wygrała trzy kolejnej gemy i po godzinie i 38 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Dzięki sobotniej wygranej Maja Chwalińska powróci do Top 200 światowego rankingu. W niedzielę polska tenisistka zagra o piąty w karierze, a drugi w tym roku tytuł rangi ITF. Finałową rywalką leworęcznej tenisistki będzie rozstawiona z numerem 1 Ekaterina Gorgodze. Chwalińska pokonała Gruzinkę w 2019 roku podczas turnieju w Warszawie.