Praga. Były trzy meczbole, ale Kania nie zagra w finale

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto:

Paula Kania i Dalila Jakupović przegrały z Anną Kalińską i Viktorią Kuzmovą 6:3, 6:7(7), 1-10 i nie awansowały do finału turnieju w Pradze. Porażka boli, ponieważ w tie-breaku drugiego seta Polka i Słowenka miały trzy meczbole.

Kania i Jakupović wystąpiły ze sobą po raz pierwszy. Awans do ćwierćfinału dostały w prezencie, bowiem ich rywalki, Priscilla Hon i Jil Teichmann, oddały mecz walkowerem. Tam czekały na nie Shuko Aoyama i Abigail Spears. Japonka i Amerykanka rozstawione były z “dwójką”. Polka i Słowenka wygrały z faworyzowanymi przeciwniczkami po super tie-breaku.

Dzisiaj ponownie rozegrały trzysetowy mecz. W pierwszej partii wyrównana walka toczyła się do 3:3. Później, dwa przełamania zaliczyły “nasze” reprezentantki i pewnie wygrały seta. W drugim to one musiały gonić, ponieważ już przy stanie 1:1 dały się przełamać. Stratę odrobiły w ostatniej chwili, przy stanie 4:5. Jednakże do rozstrzygnięcia losów seta konieczny był tie-break. W nim lepiej prezentowały się Kania i Jakupović. Miały nawet trzy meczbole. Niestety, nie zdołały ich wykorzystać. W decydującym super tie-breaku gra “ Kani i Jakupović kompletnie się rozsypała. Na jedenaście punktów wygrały tylko jeden i pożegnały się z turniejem.

Mimo tej porażki, Kania może być zadowolona z występu w Pradze. 110 punktów, które wywalczyła za półfinał, pozwolą jej przesunąć się do drugiej setki rankingu deblistek. Polka znajdzie się około 185. miejsca. Jest to kolejny krok na drodze do celu naszej tenisistki – powrotu do pierwszej setki. Pomaga jej w tym współpraca z Klaudią Jans-Ignacik.

Półfinał debla:
A. Kalińska, V. Kuzmova (Rosja, Słowacja) – D. Jakupović, P. Kania (Słowenia, Polska) 3:6, 7:6(7), 10-1