Praga. Chwalińska w trzeciej rundzie, porażka Fręch

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Od soboty rozgrywany jest challenger WTA w czeskiej Pradze. W zawodach biorą udział trzy Polki, a Maja Chwalińska awansowała już do trzeciej rundy. Dużo gorzej poradziły sobie Urszula Radwańska oraz Magdalena Fręch. Obie pożegnały się z turniejem po pierwszym meczu.

Zawody WTA 125k Series w Pradze są formą rekompensaty dla niżej notowanych tenisistek za brak możliwości udziału w eliminacjach do US Open. W puli nagród znajdują się ponad trzy miliony dolarów, a w drabince znalazło się miejsce aż dla 128 zawodniczek.

Turniej zaczął się już w sobotę, gdy awans do drugiej rundy uzyskała Maja Chwalińska. W niedzielę gładką porażkę z Reką-Lucą Jani poniosła Urszula Radwańska, urywając rywalce z Węgier zaledwie dwa gemy. Z powodu deszczu przerwano z kolei starcie Kyoki Okamury z Magdaleną Fręch.

Japonka dość niespodziewanie wygrała pierwszego seta przeciwko naszej tenisistce. Mistrzyni Polski została rozstawiona z numerem 9, na dodatek w Pradze była niedawno w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu WTA. Po wznowieniu meczu zaczęła grać lepiej, wygrała 6:2 drugą partię, a decydującą odsłonę zaczęła od prowadzenia 2:0. Niestety, przegrała mimo to cały mecz 3:6, 6:2, 3:6 i szybko pożegnała się z zawodami.

Dużo lepiej było na szczęście, jeśli chodzi o Maję Chwalińską. Polka awansowała bez żadnych problemów do trzeciej rundy. W dwóch dotychczasowych pojedynkach oddała do tej pory rywalkom łącznie zaledwie trzy gemy. Mecz z Mariam Bolkwadze był bardzo jednostronny, a tenisista z Dabrowy Górniczej zwyciężyła 6:1, 6:1.

W trzeciej rundzie zadanie będzie już zdecydowanie trudniejsze. Chwalińska może się bowiem zmierzyć z doświadczoną Sarą Errani, rozstawioną z numerem sześć, albo Dunką Clarą Tauson, mistrzynią juniorskiego Australian Open 2019, która na mączce wygrała przed tygodniem zawody w portugalskim Oeiras.


Wyniki

Druga runda singla:
Maja Chwalińska (Polska) – Mariam Bolkwadze (Gruzja) 6:1, 6:1

Pierwsza runda singla:
Kyoka Okamura (Japonia) – Magdalena Fręch (Polska, 9) 6:3, 2:6, 6:3
Maja Chwalińska (Polska) – Sara Bejlek (Czechy, WC) 6:0, 6:1
Reka-Luca Jani (Węgry) – Urszula Radwańska (Polska) 6:1, 6:1