Praga. Deklasacja w finale

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Magdalena Fręch zwyciężyła w Kuchyne Gorenje Prague Open z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. Polka w całym turnieju nie straciła ani jednego seta.

W niedzielnym finale łodzianka zmierzyła się z Terezą Smitkovą. Czeszka, która kiedyś była 57. rakietą świata, do zawodów musiała przebijać się przez kwalifikacje. Mistrzyni Polski rozpoczęła spotkanie od straty serwisu, ale później wygrała sześć z siedmiu kolejnych gemów i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii przewaga podopiecznej Andrzeja Kobierskiego była jeszcze wyraźniejsza. Fręch szybko odskoczyła na 5:0 i wypracowała sobie trzy piłki meczowe z rzędu. Reprezentantka gospodarzy wygrała jednak pięć kolejnych punktów i zdobyła honorowego gema. Chwilę później to Polka przegrywała 0:40 przy swoim podanie, ale zdołała odrobić stratę i wykorzystała szóstą okazję na zakończenie spotkania.

Magdalena Fręch w stolicy Czech zdobyła drugi tytuł w tym sezonie. Na początku sierpnia trzecia rakieta Polski okazała się najlepsza w imprezie rangi WTA challenger w Concord. Łodzianka w Pradze zdobyła 80 punktów WTA, dzięki czemu awansuje w okolice 115. w światowym rankingu.


Wyniki

Finał singla

Magdalena Fręch (Polska, 1) – Tereza Smitkova (Czechy, Q) 6:2 6:1