Praga. Dwa oblicza Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Nie udało się Urszuli Radwańskiej awansować do drugiej rundy turnieju WTA 250 w stolicy Czech. Polka w trzech setach przegrała z Nurią Parrizas-Diaz.

Krakowianka świetnie rozpoczęła wtorkowe spotkanie. W środku pierwszego seta wygrała piętnaście punktów z rzędu, dzięki czemu błyskawicznie odskoczyła na 5:0. Hiszpanka odrobiła jeszcze stratę jednego przełamania, ale reprezentantka Polski na więcej już jej nie pozwoliła i objęła prowadzenie w meczu.

Młodsza z sióstr Radwańskich dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę meczu. W pierwszym gemie wyszła z trudnej sytuacji i utrzymała podanie po obronie pięciu „breakpointów”. Kilka minut później Polka przełamała rywalkę na 3:1 i miała dwie okazje, żeby podwyższyć prowadzenie. Żadnej z nich jednak nie wykorzystała i w tym momencie mecz się zupełnie odwrócił. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego wygrała 11 z 12 następnych gemów i po 2 godzinach i 18 minutach walki to ona awansowała do drugiej rundy.

Nuria Parrizas-Diaz o miejsce w ćwierćfinale zagra z Storm Sanders.