Praga: dwie Polki w ćwierćfinałach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Paula Kania i Katarzyna Kawa awansowały do ćwierćfinałów turnieju ITF w Pradze (pula nagród 25 tysięcy dolarów). Na drugiej rundzie swój udział w imprezie zakończyła Barbara Sobaszkiewicz.

Łącznie w turnieju głównym w stolicy Czech wystąpiły cztery polskie tenisistki (Olga Brózda nie zdołała przejść eliminacji). Justyna Jegiołka przegrała w I rundzie, po niezwykle zaciętym boju, z reprezentantką gospodarzy Zuzaną Zalabską 4:6, 7:6(3), 4:6.

Z numerem trzy w Pradze rozstawiona została Paula Kania, która w dwóch pierwszych spotkaniach eliminowała grające z „dzikimi kartami” Czeszki. W pierwszej rundzie pokonała Veronikę Zavodską 6:2, 6:1, zaś dziś okazała się lepsza od Kateriny Vankovej, wygrywając 7:5, 6:3.

Już cztery spotkania wygrała w Pradze Katarzyna Kawa, która do turnieju głównego przedzierała się przez eliminacje. 19-latka znakomity wynik osiągnęła szczególnie w pierwszej rundzie, wygrywając z rozstawioną z numerem pięć Arantxą Parrą-Santonją 3:6, 6:4, 6:0. Hiszpanka dwa lata temu znajdowała się w czołowej pięćdziesiątce rankingu.

W dzisiejszym spotkaniu Kawa wyeliminowała zaś Słowaczkę Zuzanę Luknarovą 2:6, 6:2, 6:4. O awans do półfinału Polka zagra z turniejową „dwójką” Anną Karoliną Schmiedlovą.

Realne szanse na awans do ćwierćfinału miała również Barbara Sobaszkiewicz, która weszła do turnieju jako kwalifikantka. Poznanianka w tie breaku pierwszego seta z Terezą Martincovą prowadziła 6-3, ale niestety przegrała pięć kolejnych punktów. W drugiej partii Sobaszkiewicz nie zdołała już ugrać ani jednego gema.


Wyniki

Druga runda singla:
Paula Kania (Polska, 3) – Katerina Vankova (Czechy, WC) 7:5, 6:3
Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Zuzana Luknarova (Słowacja) 2:6, 6:2, 6:4
Tereza Martincova (Czechy, Q) – Barbara Sobaszkiewicz (Polska, Q) 7:6(6), 6:0