Praga. Fręch lepsza od juniorskiej mistrzyni Roland Garros

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Magdalena Fręch po nieudanym starcie w kwalifikacjach do US Open wróciła do Europy. W zawodach ITF w Pradze (pula nagród: 60 tys. dolarów) została rozstawiona z numerem ,,1″ i w trzech pierwszych meczach nie straciła ani jednego seta. W ćwierćfinale pokonała 7:6(6), 6:2 Lindę Noskovą, aktualną mistrzynię juniorskiego Roland Garros.

Nasza reprezentantka błyskawicznie przystosowała się do nowych warunków. Turniej w Pradze rozgrywany jest bowiem na kortach ziemnych. Od pierwszego dnia zmagań Magdalenie Fręch wiedzie się jednak bardzo dobrze.

Łodzianka wygrała już w Czechach trzy spotkania. W pierwszych dwóch rundach pokonała doświadczone tenisistki z trzeciej setki – Czeszkę Jesikę Maleczkovą i Rumunkę Alexandrę Ignatik, jeszcze do niedawna występującą pod panieńskim nazwiskiem Cadantu. Poprzeczka została zawieszona wyżej w ćwierćfinale. Naprzeciwko Polki stanęła Linda Noskova, juniorska mistrzyni Roland Garros, uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych nastolatek.

16-letnia Czeszka stawiała opór Fręch tylko w pierwszym secie. Była zresztą bardzo bliska pomyślnego zakończenia tej odsłony rywalizacji. W tie-breaku nie wykorzystała jednak prowadzenia 6-4 i dwóch piłek setowych. W drugim secie Polka prowadziła od początku do końca i ostatecznie wygrała 7:6(6), 6:2. Pojedynek trwał godzinę i 43 minuty.

W półfinale rywalką Fręch będzie 19-letnia Diane Parry. Francuzka również ma za sobą obfitą w sukcesy karierę juniorską. Przed dwoma laty była liderką rankingu ITF do lat 18.

W Pradze grała też Katarzyna Kawa. Jako rozstawiona z numerem ,,2″ przegrała już jednak w drugiej rundzie 2:6, 7:6(4), 6:7(4) z Terezą Smitkovą z Czech.