Praga: Linette najlepsza!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: itftennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Magda Linette wygrała turniej ITF w Pradze. Polka pokonała w finale Zuzanę Luknarovą 6:2, 7:6 (7).

Magda Linette była faworytką imprezy w stolicy Czech i ze swojej roli wywiązała się znakomicie. W ciągu całego turnieju nie straciła nawet jednego seta i sięgnęła po tytuł.

W finale jej rywalką była Zuzana Luknarova. W pierwszym secie Polka dominowała na korcie i kontrolowała wydarzenia. Miała wyraźną przewagę i wygrała pewnie, oddając rywalce tylko dwa gemy. Dużo bardziej wyrównany był drugi set. Rozstrzygnięcie padło dopiero w tie breaku, a i ta dodatkowa rozgrywka była zacięta. Próbę nerwów lepiej wytrzymała Linette, wygrywają do siedmiu i dzięki temu zdobyła tytuł.