Praga. Linette nie odwróciła losów spotkania

Na ćwierćfinale zakończyła występ w imprezie rangi WTA 250 na kortach twardych w Pradze Magda Linette. W szóstym spotkaniu przeciwko Qiang Wang, druga rakieta Polski po raz trzeci musiała uznać wyższość rywalki. Kolejnym występem poznanianki będzie turniej rangi ITF W100 w Kozerkach.

Po sezonie na kortach ziemnych, przyszła pora na rywalizację na nawierzchni twardej. Jednak nim cała tenisowa karuzela przeniesie się za Ocean, najlepsze tenisistki świata walczą w imprezach w Europie. Magda Linette przed wylotem postanowiła sprawdzić formę m.in. podczas WTA 250 w Pradze. Występ u naszych południowych sąsiadów druga rakieta naszego kraju zakończyła na 1/4 finału, ulegając w meczu o półfinał Qiang Wang.

Wiele wskazywało na to, że piątkowe spotkanie zakończy się w dwóch setach. Po tym jak Chinka wygrała pierwszą partię 7:5, w drugiej odsłonie prowadziła już 3:0. Od tego momentu jednak Linette podniosła poziom gry i najpierw doprowadziła do wyrównania 3:3, a następnie objęła prowadzenie 4:3. Ostatecznie set zakończył się po tie-breaku, którego nasza tenisistka wygrała 7/5. W decydującym secie to Qiang Wang jako pierwsza wypracowała sobie „breaka”, ale premierowe przełamanie powędrowało na konto Linette. Od stanu 2:2 pięć z sześciu rozegranych gemów zapisywało na swym koncie zawodniczki returnujące. Tą, która w całym meczu wygrała o punkt więcej od rywalki okazała się Qiang Wang, która w sobotę powalczy o szósty finał turnieju głównego cyklu w karierze. Dwa z nich, oba przed czterema laty, wygrała.

Z Pragi Magda Linette wraca do Polski. Od poniedziałku poznanianka będzie najwyżej rozstawioną zawodniczką turnieju rangi ITF W100 w Kozerkach.