Praga: Linette w półfinale

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: itftennis.com, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Magda Linette awansowała do półfinału turnieju ITF w Pradze. Polka pokonała Katerinę Siniakovą 6:2, 6:4.

Polka spisuje się w Pradze znakomicie. Jest najwyżej rozstawioną tenisistką i wywiązuje się z roli faworytki bardzo dobrze. Dotychczas nie straciła seta. Dziś pokonała reprezentantkę gospodarzy, Katerinę Siniakovą.

W pierwszym secie przewaga naszej tenisistki była wyraźna. Linette dyktowała warunki na korcie i kontrolowała sytuację. Wygrała pewnie 6:2. Nieco więcej emocji i bardziej wyrównana gra była w drugiej partii. Ostatecznie górą znów była nasza tenisistka, wygrywając dzięki różnicy przełamania 6:4.

W półfinale Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku między Angelicą Moratelli i Anastasiją Komardiną.