Praga. Magdalena Fręch w finale eliminacji

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch pokonała Kaje Juvan 3:6,6:3,6:4 w drugiej rundzie eliminacji do turnieju WTA w Pradze. Tym samym Polka skutecznie zrewanżowała się Słowence za porażkę w Palermo.

Mecz drugiej rundy eliminacji lepiej rozpoczęła Juvan, która szybko wypracowała break pointa. Na początku seta Polka skutecznie się obroniła. Jednak w ósmym gemie Słowenka była bardzo skuteczna w ważnym momencie i wywalczyła przełamanie. Chwilę późnij dobra dyspozycja serwisowa i Juvan objęła prowadzenie w meczu.

Kolejna partia była koncertem breaków. Polka dwukrotnie straciła podanie. Ale na szczęście podczas trzech gemów była bardzo skuteczna przy returnie. Tym samym doprowadził do wyrównania i decydującej partii.

A w niej idealne otwarcie Fręch. Przełamanie już w premierowym gemie. Jednak Słowenka nie poddała się. Swój cel jakim było odrobienie strat osiągnęła w szóstym gemie. Wówczas „na sucho” przełamała Polkę. Nasza zawodniczka nie załamała się w tym momencie. Dalej grała swoje i znów zdołała przełamać Słowenkę. Prowadząc 5:4, w pięciu punktach przypieczętowała zwycięstwo dobrymi serwisami.

Dzisiejszy pojedynek obu zawodniczek był drugim w krótkim odstępie czasu. Dokładnie 1. sierpnia w Palermo Słowenka wygrała po trzech setach rywalizacji. Tym razem skutecznie zrewanżowała się nasza reprezentantka.

W finale eliminacji na Magdalenę Fręch czeka już Łesia Curenko. Ukrainka ograła Barborę Palicovą. Choć nie przyszło to łatwo. 16-letnia Czeszka wygrała nawet premierową partię, jednak na więcej już nie było jej stać.

Mecz o główną drabinkę turnieju w Pradze pomiędzy Magdaleną Fręch i Łesią Curenko już jutro.