Praga. Pierwszy tytuł Bouzkovej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Marie Bouzkova zdobyła przed własną publicznością pierwszy tytuł w karierze. Czeszka w finale w Pradze pokonała z łatwością występującą neutralnie Rosjankę Anastazję Potapową. Tenisistka ze stolicy Czech potwierdza, że jest w życiowej formie.

Turniej w Pradze potwierdził, że ćwierćfinał Marie Bouzkovej w Wimbledonie nie był przypadkiem. W rodzinnej Pradze przez cały tydzień spisywała się znakomicie i awansowała do czwartego w karierze finału WTA. W nim za rywalkę miała młodszą o trzy lata Rosjankę Anastazję Potapową, która również grała swój czwarty finał, ale miała już na koncie puchar zdobyty w kwietniu w Stambule. Między sobą grały dotąd raz. W marcu w Miami w trzech setach triumfowała Czeszka.

W niedzielę doping rodaków napędził Bouzkovą. Od samego początku spisywała się znakomicie i dominowała rywalkę. Potapowa nie miała nic do powiedzenia i pierwszego gema wygrała dopiero… w drugim secie. Ostatecznie w całym meczu zapisała na swoim koncie zaledwie trzy. Tym samym po 70 minutach gry Bouzkova mogła wznieść trofeum. Jeśli dalej będzie się tak rozwijać, na pewno nie ostatnie w swojej karierze.


Wyniki

Marie Bouzkova (Czechy, 8) – Anastazja Potapowa (7) 6:0, 6:3