Praga. Świątek o krok od głównej drabinki

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek awansowała do ostatniej rundy eliminacji turnieju WTA w Pradze. W stolicy Czech Polka pokonała 6:3, 6:3 Jekaterinę Gorgadze z Gruzji.

Iga Świątek była faworytką starcia z 27-letnią Gruzinką. Plasowana na 151. miejscu w rankingu WTA Gorgadze zazwyczaj występuje w turniejach ITF.

Początek spotkania lepiej wyglądał jednak w wykonaniu starszej z tenisistek. Już w pierwszym gemie zdobyła ona przewagę przełamania. Na szczęście Świątek szybko złapała odpowiedni rytm i zaczęła przejmować inicjatywę. Od stanu 0:2 pięć gemów z rzędu wygrała nasza reprezentantka, tym samym zbliżając się do zwycięstwa w pierwszym secie. To udało się osiągnąć, dzięki wykorzystaniu pierwszego setbola na 6:3 przy własnym podaniu.

W drugiej odsłonie spotkania Świątek kontynuowała dobrą grę. Tym razem od początku dominowała i szybko osiągnęła prowadzenie 4:1. Końcówka partii była nieco nerwowa. Obydwie tenisistki miały spore problemy przy własnym podaniu, co zaowocowało aż pięcioma przełamaniami i z rzędu. Na szczęście autorką trzech z nich była mistrzyni juniorskiego Wimbledonu z zeszłego roku, w związku z czym to ona wygrała drugiego seta w tych samych rozmiarach, co pierwszego – 6:3.

O udział w turnieju głównym w Pradze Polka zmierzy się z Niemką Tamarą Korpatsch. Rozstawiona z “1” Świątek jest faworytką i tego starcia, jednak reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów nie może lekceważyć. Korpatsch w drugiej rundzie eliminacji rozbiła Giulię Gatto-Monticone z Włoch 6-1 6-0.

Świątek powalczy też w turnieju gry podwójnej. Jej partnerką będzie Alicja Rosolska. 


Wyniki

Druga runda eliminacji singla:
Iga Świątek (Polska, 1) – Ekaterine Gorgadze (Gruzja) 6:3, 6:3