Praga. Świątek rozgromiła pierwszą przeciwniczkę

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto:

Iga Świątek rozpoczęła zmagania w zawodach WTA w Pradze od wysokiego zwycięstwa w pierwszej rundzie eliminacji. 17-letnia Polka pokonała 6:2, 6:0 Włoszkę Anastasię Grymalską. Do awansu do turnieju głównego potrzebuje jeszcze dwóch wygranych spotkań.

Niewiele zabrakło, a Świątek nie musiałaby rywalizować w eliminajach. Koniec końców nie udało się ich ominąć i Polka jest najwyżej notowaną zawodniczka, która bierze w nich udział. Pierwszą z trzech przeszkód na jej drodze do turnieju głównego była Anastasia Grymalska. 28-letnia Włoszka zajmuje miejsce dopiero w połowie trzeciej setki rankingu WTA. 

Mistrzyni juniorskiego Wimbledonu nie pozostawiła rywalce złudzeń i pewnie wygrała 6:2, 6:0. Grymalska ani przez moment nie prowadziła – w obu partiach dawała się przełamać w pierwszym gemie. Później próbowała gonić Polkę, ale z czterech wywalczonych break-pointów nie wykorzystała ani jednego. Znacznie skuteczniejsza była Świątek. Nasza reprezentantka przełamała rywalkę aż pięć razy, w tym dwukrotnie ,,na sucho"! 

W niedzielę Świątek powalczy w drugiej rundzie eliminacji. Jej rywalką będzie Gruzinka Jekaterina Gorgodze.


Wyniki

1. runda eliminacji:
Iga Świątek (Polska, 1) – Anastasia Grymalska (Włochy) 6:2, 6:0