Praga. Walków sięgnął po tytuł

Szymon Walków i Portugalczyk Francisco Cabral zostali deblowymi triumfatorami turnieju rangi challenger w Pradze. Dla Walkowa to dziewiąty tytuł w grze podwójnej w imprezie tej rangi.

Walków i Cabral wystartowali w Pradze rozstawieni z numerem „4”. W pierwszym meczu ich rywalami byli Jonathan Eysseric i Roman Jebavy. W ćwierćfinale Polak i Portugalczyk zmierzyli się z Hunterem Reesem i Semem Verbeekiem. Amerykańsko-holenderska para jako jedyna zdołała wygrać seta z późniejszymi triumfatorami. W półfinale mogło dojść do debla z udziałem dwóch Polaków, lecz rozstawiony z numerem „1” Łukasz Kubot i jego partner Robin Haase pożegnali się z imprezą rundę wcześniej. Walków i Cabral o awans do finału zagrali więc z Evanem Furnessem i Ryanem Penistonem. Polsko-portugalski duet bez większych problemów rozstrzygnął to spotkanie na swoją korzyść. W meczu o tytuł ich rywalami byli Tristan Lamasine i Lucas Pouille. Nierozstawiony francuski debel również stracił tylko jednego seta w drodze do finału. Finał zakończył się wynikiem 6:2, 7:6(12) na korzyść Szymona Walkowa i Francisco Cabrala.

Oprócz Walkowa, w Pradze wystąpiło jeszcze trzech polskich tenisistów. Wspomniany już Łukasz Kubot, który zagrał w parze z Robinem Haasem, spotkał się w pierwszej rundzie z Karolem Drzewieckim i Piotrem Matuszewskim. Para Kubot/Haase wygrała to starcie 7:6(5), 6:4. W ćwierćfinale ulegli jednak 4:6 4:6 Evanowi Furnessowi i Ryanowi Penistonowi.

Finał debla

Szymon Walków, Francisco Cabral (Polska, Portugalia, 4) – Tristan Lamasine, Lucas Pouille (Francja) 6:2, 7:6(12)