Praga: wspaniałe zwycięstwo Kawy – jest w półfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Katarzyna Kawa, po dramatycznym spotkaniu, pokonała Annę Karoliną Schmiedlovą 3:6, 6:3, 7:6(4) i awansowała do półfinału turnieju ITF w Pradze. Emocjonujące spotkanie rozegrała również Pauala Kania, ale przegrała z Renatą Voracovą 4:6, 6:7(8).

19-letnia Kawa (476 WTA), która do turnieju głównego przedzierać musiała się przez eliminacje, po raz drugi w karierze wystąpi w półfinale turnieju ITF o puli nagród 25 tysięcy dolarów (roku temu doszła do tej fazy zawodów w Sarajewie, przegrywając mecz o finał w tie breaku trzeciego seta).

Dodatkowym sukcesem dla Katarzyny Kawy jest zwycięstwo nad tenisistką notowaną o ponad 200 pozycji wyżej w rankingu. 17-letnia Anna Karolina Schmiedlova (263 WTA) została w Pradze rozstawiona z numerem dwa. Utalentowana Słowaczka prowadziła w trzecim secie 5:1, ale Polka zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie breaka! W tym cztery pierwsze punkty wygrała Kawa, cztery kolejne Schmiedlova, ale trzy ostatnie piłki należały do naszej tenisistki.

Katarzyna Kawa to jedyna tenisistka spoza Czech w półfinałach turnieju w Pradze. O awans do finału zagra z Terezą Smitkovą (461 WTA).

Rozczarowaniem był natomiast dzisiejszy dzień dla Pauli Kani. Rozstawiona z „trójką” Polka pomimo szeregu setboli w tie breaku drugiego seta, przegrała z Renatą Voracovą 4:6, 6:7(8).

Ćwierćfinały singla:
Renata Voracova (Czechy) – Paula Kania (Polska, 3) 6:4, 7:6(8)
Katarzyna Kawa (Polska, Q) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 2) 3:6, 6:3, 7:6(4)