Praga. Żuk postraszył turniejową „jedynkę”

/ Anna Niemiec , źródło: , foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk nie zdołał awansować do ćwierćfinału imprezy rangi challenger z pulą nagród 44 820 euro. W czwartek po trzysetowym pojedynku lepszy okazał się Norbert Gombos.

Spotkanie lepiej rozpoczął Słowak, który odebrał podanie rywalowi już w pierwszym gemie. Jak się późnej okazało to był kluczowy moment tej części meczu. Tenisista rozstawiony z numerem 1 bardzo dobrze spisywał się przy własnym serwisie i ani razu nie musiał nawet bronić się przed przełamaniem. W dziewiątym gemie przypieczętował zwycięstwo w pierwszym secie kolejnym „breakiem”.

W drugiej odsłonie meczu podopieczny Aleksandra Charpantidisa podniósł poziom swojej gry, co przyniosło efekt w postaci przełamania w piątym gemie i prowadzenia 4:2. Gombos odrobił jednak stratę. Później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego rozegrał go koncertowo i doprowadził do wyrównania, tracąc tylko jeden punkt.

Żuk bardzo dobrze rozpoczął również decydującą partię. Pewnie utrzymał własne podanie, a chwilę późnej wypracował sobie trzy szanse z rzędu na przełamanie rywala. Żadnej z nich nie zamienił jednak na „breaka”. Nie wykorzystane okazje zemściły się na Polaku w piątym gemie, w którym to on stracił serwis. 30-latek z Bratysławy kontrolował już potem przebieg gry. W dziewiątym gemie dołożył jeszcze jedno przełamanie i po 2 godzinach i 57 minutach walki zapewnił sobie zwycięstwo.

Norbert Gombos o półfinał zagra z Sumitem Nagalem.

W stolicy Czech w grze podwójnej bardzo dobrze spisują się Karol Drzewiecki i Kamil Majchrzak. W ćwierćfinale pokonali Luisa Davida Martineza i Davida Vegę Hernandeza. O finał czeskiej imprezy zagrają z braćmi, Iwanem i Matejem Sabanowami.

Druga runda singla

Norbert Gombos (Słowacja) – Kacper Żuk (Polska, Q) 6:3 6:7(1) 6:3

Ćwierćfinał debla

K. Drzewiecki, K. Majchrzak (Polska) –, D. Hernandez, L. Martinez (Hiszpania, Wenezuela, 2) 6:4 7:6(5)