Praga. Zwycięstwo Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Terezę Martincovą 6:7(7), 6:3, 10-8 w drugim meczu pokazowego turnieju rozgrywanego w Pradze. Dzień wcześniej warszawianka również w trzech setach przegrała z Karoliną Muchovą.

Już tylko kilkanaście dni pozostało do wznowienia rywalizacji głównego cyklu, przerwanej z powodu pandemii koronawirusa. Najlepsze tenisistki świata po raz pierwszy w tourze wystąpią podczas imprezy w Palermo od 3 sierpnia. Na liście zgłoszeń jest m.in. obecnie druga rakieta Polski. Jednak występ Świątek na południu Włoch nie jest pewny. Jak na razie Polka do wznowienia rozgrywek szykuje się u naszych południowych sąsiadów.

Praski turniej to jeden z cyklu czterech w ramach Tisport Elite Trophy w których rywalizują zespoły Petry Kvitovej (Drużyna Różowa) i Karoliny Pliszkovej (Drużyna Czarna), która wygrała dwa pierwsze turnieje. Nasza tenisistka występuje w ekipie dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu.

Po tym, jak w sobotę Świątek przegrała, dzień później odniosła zwycięstwo. W pierwszej partii Polka ze stanu 1:3 wyszła na 6:5, a w tie-breaku prowadziła 4-1, ale to rywalka zapisała pierwszego seta na swoim koncie. W drugiej odsłonie to warszawianka odskoczyła na 3:1, ale Czeszka odrobiła straty. Od stany 3:3 Świątek wygrała trzy gemy z rzędu i o losach spotkania musiał decydować super tie-break. Warszawianka prowadziła w nim 8-5, ale rywalka doprowadziła do wyrównania. Końcówka należała jednak do juniorskiej mistrzyni Wimbledonu z 2018 roku.

Obok naszej tenisistki w Drużynie Różowej występują: Barbora Strycova (zastępuje Petrę Kvitovą), Linda Fruhvirtova, Belinda Bencic i Stefanie Vogele. Z kolei w drużynie rywalek grają: Karolina Pliszkova, Kristyna Pliszkova, Karolina Muchova, Marketa Vondrousova, Tereza Martincova i Nikola Bartunkova.