Premierowe zwycięstwo Majchrzaka

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak odniósł pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu ATP. Polak w pierwszej rundzie zawodów w Newport ograł w dwóch setach Alastaira Graya. Teraz zmierzy się z Johnem Isnerem.

Kamil Majchrzak w Newport po raz pierwszy dostał się do głównej drabinki turnieju ATP Tour bez konieczności rywalizacji w eliminacjach. Postanowił więc skorzystać z okazji i wrócić na korty trawiaste. Losowanie miał bardzo dobre, bo trafił na debiutującego na tym poziomie Alastaira Graya. Brytyjczyk jest studentem jednej z amerykańskich uczelni i nie jest nawet notowany w singlowym rankingu ATP.

Polak był więc faworytem i z tej roli wywiązał się bez zarzutu. W pierwszej partii od razu przejął kontrolę nad wydarzeniami na korcie i wyszedł na prowadzenie 3:0. Przewagę utrzymał do końca seta i zwyciężył dzięki temu 6:3.

W drugiej odsłonie niespodziewanie to Gray zaczął z wysokiego „C”. Brytyjczyk prowadził już 3:0 i na dodatek miał dwa break pointy na podwójne przełamanie. Majchrzak zdołał jednak wyjść z opresji. Najpierw utrzymał podanie, a potem od stanu 1:4 wygrał pięć kolejnych gemów i całe spotkanie – 6:3, 6:4.

W drugiej rundzie Polaka czekać już będzie zdecydowanie trudniejsze zadanie. Jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony John Isner, który w Newport triumfował już trzykrotnie.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Kamil Majchrzak (Polska) – Alastair Gray (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4