Problemy Safwata. Egipcjanin nie może podróżować

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: thenationalnews.com, foto: AFP

Najlepszy egipski tenisista ma poważny problem z udziałem w rywalizacji. Mohamed Safwat, bo o nim mowa, ma problem z wyrobieniem nowej wizy umożliwiającej podróżowanie w strefie Schengen. Z tego powodu opuszcza liczne turnieje cyklu ATP Challenger Tour.

Od pięciu tygodni Mohamed Safwat w zasadzie nie opuszcza Kairu. Egipcjanin chciałby startować w rozgrywanych w Europie Challengerach, jednak ma problem z odnowieniem swojej wizy zezwalającej na wjazd do strefy Schengen. Liczne ambasady odmówiły mu wizy, a sam tenisista narzeka też na brak wsparcia w tej sprawie ze strony organizatorów cyklu.

Safwat zajmuje obecnie 159. miejsce w rankignu ATP. Jednakże 30-latek od kilkunastu miesięcy prezentuje życiową formę i wciąż się rozwija. Jako mistrz Igrzysk Azjatyckich 2019 ma też zapewniony udział na igrzyskach w Tokio. W związku z zaistniałą sytuacją nie załamuje rąk. Poświęca czas, który ma, na treningi. Zakłada, że w najgorszym wypadku będzie mógł wrócić do rywalizacji na Roland Garros, jednak liczy, że uda się to wcześniej.