Problemy zdrowotne Barbory Krejcikovej

/ Nikodem Nokiel , źródło: tennisworldusa.org / sportowefakty.wp.pl , foto: William West / AFP

Barbora Krejcikova od dłuższego czasu mierzy się z problemami zdrowotnymi. Czeszka ostatni mecz w tourze rozegrała prawie dwa miesiące temu.  

KONTUZJA, ALE NIE TYLKO

Triumfatorka Rolanda Garossa z 2021 roku doznała kontuzji pleców podczas turnieju w Abu Dhabi, z którego odpadła w wyniku porażki z Liudmillą Samsonową w drugiej rundzie. Następnie 28-letnia tenisistka zrezygnowała z udziału w imprezach w Dosze oraz w Dubaju. Nie wzięła również udziału w popularnym „Indian Wells”, określanym jako „piąta lewa Wielkiego Szlema”.

Po wyleczeniu kontuzji Barbora udała się w drogę do Miami, gdzie miała wziąć udział w tegorocznym „Miami Open”. Na swoim profilu na Instagramie Krejcikova poinformowała jednak, że w drodze do Miami nabawiła się infekcji górnych dróg oddechowych, w wyniku czego, ku sporemu niezadowoleniu, nie będzie w stanie wziąć udziału w odbywającej  się na Florydzie rywalizacji.

Choroba Czeszki była dla niej wycieńczająca. Tenisistka wspomniała nawet, że spędziła dwa tygodnie w łóżku, nie będąc w stanie wykonywać zbyt wielu aktywności, a tym bardziej wrócić do treningów.

Krejcikova sezon ziemny miała rozpocząć, podobnie jak spora grupa zawodniczek z czołówki, na kortach w Charleston. Niestety, również tego nie była w stanie dokonać. Na szczęście stan zdrowia 28-latki uległ znacznej poprawie. O tym, jak aktualnie się czuje, Barbora napisała w jednej z ostatnich relacji na swoim profilu na Instagramie:

Kilka nowych wiadomości o moim zdrowiu. To był pierwszy pełny dzień spędzony przeze mnie  poza łóżkiem. Wciąż nie wolno mi uprawiać sportu ani wykonywać zadań o większym natężeniu, dlatego zaczynam od łagodnych spacerów w towarzystwie przyrody. Będę Was informować o moim postępie w najbliższych dniach.

W OCZEKIWANIU NA POWRÓT

Aktualny sezon nie mieni się w kolorowych barwach dla doświadczonej zawodniczki. W 2024 roku Krejcikova zagrała zaledwie osiem spotkań, wygrywając pięć z nich. Mimo tak niewielkiej liczby rozegranych meczów w tym roku Czeszka zajmuje stosunkowo wysokie, 27. miejsce w rankingu „race”.

Barbora widnieje na liście zawodniczek zgłoszonych do tegorocznej edycji „Porsche Tennis Grand Prix”. Popularny turniej, jak co roku, zostanie rozegrany w Stuttgarcie, w dniach 15-21 kwietnia. Biorąc pod uwagę, że Czeszka nie wznowiła jeszcze treningów na korcie, jej występ w niemieckim turnieju stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.