Prościejów. Dobry początek Majchrzaka

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak po nieudanym występie w US Open wrócił na europejską mączkę. W czeskim Prościejowie zaczął od pokonania w dwóch setach Romana Safiullina z Rosji.

Kamil Majchrzak w turnieju ATP Challenger Tour w Prościejowie został rozstawiony z numerem sześć, dzięki czemu w pierwszych dwóch rundach nie mógł trafić na wyżej notowanych rywali. Los skojarzył go z kwalifikantem – Romanem Safiullinem z Rosji.

Polak od początku przejął inicjatywę na korcie. W czwartym gemie przyniosło mu to przełamanie. Później stracił co prawda przewagę, lecz w końcówce raz jeszcze przycisnął rywala i zdobył kolejnego breaka, który był równoznaczny z wygranie 6:4 pierwszej partii.

Drugą odsłonę lepiej zaczął podrażniony Safiullin. Od razu przełamał Majchrzaka i wyszedł na prowadzenie 2:0, ale dalsza część seta należała do naszego tenisisty. Najpierw odrobił on straty w szóstym gemie, a później w dziesiątym zakończył mecz przy podaniu rywala, zwyciężając 6:4, 6:4.

W drugiej rundzie przeciwnikiem Polaka będzie Marc Polmans. Z Australijczykiem Majchrzak mierzył się już dwukrotnie na poziomie challengerów i oba mecze wygrał bez straty seta.

Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Roman Safiullin (Rosja, Q) 6:4, 6:4