Prościejów. Majchrzak odrobił stratę seta i awansował do finału

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Kamil Majchrzak awansował do finału challengera w Prościejowie. W półfinale piotrkowianin pokonał 4:6, 6:1, 6:2 reprezentanta gospodarzy Jiriego Leheckę. Jego ostatnim rywalem w turnieju będzie natomiast Hiszpan Pablo Andujar.

Zajmujący aktualnie 107. miejsce w rankingu ATP Majchrzak po raz ostatni w finale challengera grał w kwietniu ubiegłego roku. Tak się składa, że to także był turniej rozgrywany w Czechach. W Ostrawie sięgnął po drugie trofeum w zawodach tej rangi. W sobotę stanie przed okazją na zdobycie trzeciego tytułu.

Na razie w Prościejowie radzi sobie bardzo dobrze. W drodze do finału stracił tylko jednego seta. To za sprawą 18-letniego Jiriego Lehecki, jednego z najzdolniejszych zawodników za naszą południową granicą. Mimo młodego wieku Czech ma na swoim koncie już dwa występy w Pucharze Davisa. W rankingu do lat 18 najwyżej był notowany na dziesiątym miejscu.

Zwycięstwo nad Majchrzakiem byłoby jednym z jego najbardziej wartościowych w zawodowej karierze. Nasz reprezentant zdołał jednak odwrócić losy pojedynku i po przegraniu pierwszego seta 4:6, w dwóch kolejnych stracił tylko trzy gemy. Po godzinie i 40 minutach rywalizacji wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

W finale rywalem 24-letniego Polaka będzie dziesięć lat starszy Pablo Andujar. Hiszpan został rozstawiony w Prościejowie z numerem jeden. Jeśli Majchrzak zdoła go pokonać, nie tylko zdobędzie tytuł, ale też wróci do czołowej setki rankingu ATP.