Prościejów. Majchrzak w drodze powrotnej do pierwszej setki. Zagra w półfinale challengera

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Godziny i ośmiu minut potrzebował Kamil Majchrzak, by pokonać 6:4, 6:1 Aleksandara Vukicia i awansować do ćwierćfinału challengera w Prościejowie. Jeśli Polak sięgnie w tym turnieju po tytuł, w poniedziałek wróci do pierwszej setki rankingu ATP. Plany spróbuje mu pokrzyżować 18-letni Jiri Lehecka – duży talent zza naszej południowej granicy.

Na razie Majchrzak wysoko wygrywa kolejne pojedynki i pewnie kroczy przez turniejową drabinkę. W trzech meczach nie stracił ani jednego seta, a w 2. rundzie i ćwierćfinale nawet nie dał się przełamać. Jak tak dalej pójdzie, szybko zapomni o nieudanym występie w US Open. Warto zwrócić również uwagę na szybką adaptację naszego reprezentanta do nowych warunków. Nowy Jork i Prościejów różnią się tylko strefą czasową i klimatem, ale też nawierzchnią kortów, na których rozgrywane są turnieje. W Prościejowie tenisiści rywalizują na clay’u, natomiast w Nowym Jorku oczywiście na hardzie.

W ćwierćfinale Majchrzak pokonał 6:4, 6:1 reprezentującego Australię Aleksandara Vukicia. Od początku spotkania przeciwnik miał duże problemy z wygrywaniem gemów przy własnym podaniu. Bardzo często dochodziło w nich do walki na przewagi. Przy prowadzeniu 5:4 Majchrzak wykorzystał pierwszego w gemie, a drugiego w secie break-pointa i nie tylko przełamał rywala, ale też zapewnił sobie wygraną w pierwszej partii. W drugiej odsłonie rywalizacji emocji było jak na lekarstwo. Od stanu 1:1 Majchrzak wygrał pięć gemów z rzędu i nie dopuścił do żadnej nerwowej sytuacji. Po godzinie i ośmiu minutach gry wykorzystał drugą piłkę meczową, pieczętując awans do półfinału.

Półfinałowym rywalem piotrkowianina będzie 18-letni Jiri Lehecka. To utalentowany zawodnik, cieszącym się uznaniem Jaroslava Navratila – kapitana reprezentacji Czech w Pucharze Davisa. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie dwa występy w narodowych barwach. Lehecka bardzo dobrze radził sobie też w juniorskich rozgrywkach. W rankingu ITF do lat 18 był notowany na dziesiątym miejscu. W rankingu ATP dopiero rozpoczyna wspinaczkę. Zajmuje pozycję w szóstej setce.

Kamil Majchrzak walczy natomiast o powrót do czołowej setki. Uda mi się, jeśli w Prościejowie sięgnie po tytuł. Aktualnie jest sklasyfikowany na 107. miejscu.