Prościejów. Majchrzak zagra z kwalifikantem

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak w przyszłym tygodniu zagra w zawodach ATP Challenger Tour w czeskim Prościejowie. Polak został rozstawiony z numerem sześć. W pierwszej rundzie trafił na Romana Safiullina z Rosji, który przebił się przez dwustopniowe eliminacje.

Turniej US Open nie był udany dla Kamila Majchrzaka – Polak odpadł już w pierwszej rundzie po gładkiej porażce z Ernesto Escobedo. Teraz w poszukiwaniu punktów nasz tenisista wrócił do Europy.

W przyszłym tygodniu zagra w Prościejowie, gdzie zaplanowano turniej ATP Challenger Tour na nawierzchni ziemnej. W Czechach Majchrzak został rozstawiony z numerem 6, co dało mu gwarancję trafienia na niżej notowanych rywali w dwóch pierwszych rundach.

Polak wylosował Romana Safiullina. Rosjanin rozegrał już dwa spotkania w eliminacjach. Pokonywał w dwóch setach reprezentantów gospodarzy – Vita Koprivę oraz Lukasa Rosola. Z Majchrzakiem jeszcze nigdy nie grał.

Ten mecz powinien odbyć się we wtorek – w poniedziałkowym planie gier nie zawarto tego pojedynku. Jeśli Majchrzak wygra, w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Kimmerem Coppejansem lub Markiem Polmansem. W ćwierćfinale może natomiast czekać oznaczony numerem dwa Jirzi Vesely. Najwyżej rozstawiony w Prościejowie jest Hiszpan Pablo Andujar.