Prościejów. Życiowy sukces Majchrzaka. Triumf Polaka i powrót do pierwszej setki

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak w Prościejowie nie miał sobie równych. W Czechach sięgnął po trzeci tytuł w karierze, jeśli chodzi o cykl ATP Challenger Tour. Po raz pierwszy były to jednak zawody, w których za zwycięstwo przewidziane było aż 125 punktów do rankingu ATP.

W drodze do meczu o tytuł Polak stracił tylko jednego seta. Mimo to w spotkaniu z Pablo Andujarem nie był faworytem. Doświadczony Hiszpan został najwyżej rozstawiony – obecnie zajmuje 56. lokatę wśród zawodowych tenisistów, a w przeszłości wygrał cztery turnieje w głównym cyklu.

W Prościejowie to Majchrzak od samego początku narzucił przeciwnikowi swoje warunki. Błyskawicznie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0, choć sam po drodze także musiał bronić jednego break pointa. Andujar miał w pierwszej odsłonie w sumie dwie szanse na wygraną przy serwisie Polaka. Nie wykorzystał ich, a w końcówce nasz tenisista przypieczętował wygraną w secie, który skończył się wynikiem 6:2.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Tym razem to Hiszpan zaczął zdecydowanie lepiej – na samym początku przełamał piotrkowianina. Majchrzak zdołał szybko odpowiedzieć, a ostatecznie o wszystkim rozstrzygnął dopiero tiebreak. W nim Polak prowadził już 6-2, po czym zaczęło robić się nerwowo. Nie wykorzystał trzech meczboli, lecz za zwartym razem, przy własnym podaniu, zakończył mecz.

Zwycięstwo 6:2, 7:6(5) oznacza, że Majchrzak może świętować trzeci triumf w zawodach ATP Challenger Tour. W zamian otrzyma ponad 18.000 euro i 125 punktów do rankingu ATP. Dzięki temu w poniedziałek wróci do pierwszej setki – powinien zajmować 98. lokatę.


Wyniki

Finał singla:
Kamil Majchrzak (Polska, 6) – Pablo Andujar (Hiszpania, 1) 6:2, 7:6(5)