Przegrane finały Kaśnikowskiego, Michalskiego, Pieczkowskiego i Kubki

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: , foto: Invest in Szczecin

Polacy udanie prezentują się w końcówce sezonu. W niedzielę poza Hubertem Hurkaczem, Magdaleną Fręch i Janem Zielińskim o tytuły grali też Maks Kaśnikowski, Daniel Michalski, Olaf Pieczkowski i Martyna Kubka. Niestety wszyscy te starcia przegrali, ale, poza jednym przypadkiem, po wyrównanych meczach.

Zdecydowanie o największą pulę grał Maks Kaśnikowski. Dwudziestolatek po raz pierwszy dotarł do finału turnieju rangi Challenger. W zawodach rangi 50K we włoskim Ortisei podejmował w niedzielę Słowaka Lukasa Kleina. Mecz z wyżej notowanym rywalem był niezwykle wyrównany. Trwał ponad 2,5 godziny i rozstrzygnął się w trzech tiebreakach. Pierwszego do 4 wygrał Polak. W drugim, takim samym rezultatem, triumfował Słowak. W decydującej partii wydawało się już, że nasz reprezentant niespodziewanie pokona wyżej notowanego rywala. Ostatecznie jednak olimpijczyk z Tokio obronił dwie piłki meczowe i rozstrzygnął to starcie na swoją korzyść.

W finałach męskich turniejów ITF grali Olaf Pieczkowski i Daniel Michalski. Ten pierwszy w zawodach rangi 15K w Monastyrze przegrał jednak bardzo łatwo z Alberto Barroso Camposem z Hiszpanii, wygrywając ledwie dwa gemy. Starszy z Polaków grał w swoim ulubionym Santa Margherita Di Pula, gdzie tylko w tym roku wygrywał już trzy razy. W kolejnych organizowanych tam zawodach rangi 25K również podejmował w meczu o tytuł Hiszpana. Zaczął świetnie, bo pierwszego seta wygrał 6:2. Niestety później inicjatywę przejął Oscar Roca Batalla, triumfując w kolejnych partiach do 1 i do 4.

W turnieju tej samej rangi kobiet w Stambule rywalizowała Martyna Kubka. W finale Polka podejmowała Anastasię Kulikovą z Finlandii. Nasza zawodniczka po raz pierwszy grała o tytuł w zawodach tej rangi. Tenisistka rosyjskiego pochodzenia zaczęła ten mecz lepiej, triumfując w pierwszym secie do 4. Kubka wierzyła jednak w to, że może sięgnąć po główną nagrodę i świetnie zaprezentowała się w wygranej do 3 drugiej partii. Niestety na decydującą część meczu zabrakło jej sił. Wygrała już tylko jednego gema.


Wyniki

Finał singla Challenger 50K Ortisei

Lukas Klein (Słowacja, Q) – Maks Kaśnikowski (Polska) 6:7(4), 7:6(4), 7:6(6)

Finał singla ITF 25K Santa Margherita Di Pula

Oriol Roca Batalla (Hiszpania, 1) – Daniel Michalski (Polska, 3) 2:6, 6:1, 6:4

Finał singla ITF 15K Monastyr

Alberto Barroso Campos (Hiszpania, 2) – Olaf Pieczkowski (Polska, 7) 6:1, 6:1

Finał singla ITF 25K Stambuł

Anastasia Kulikova (Finlandia) – Martyna Kubka (Polska) 6:4, 3:6, 6:1