Forbet

Przyszłość Federera oczami Agassiego

/ Tomasz Górski, źródło: własne, foto: AFP

W wywiadzie dla Radia Deejay ośmiokrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych Andre Agassi skomentował przyszłość Rogera Federera związaną z tenisem. Były amerykański gracz uważa, że Federer powinien zakończyć swoją karierę, kiedy tego zechce. I nie musi wcale tej decyzji mocno przyspieszać.

Agassi przeszedł na emeryturę w 2006 roku z powodu kontuzji. Wcześniej wygrał cztery razy Australian Open, dwa razy US Open i dorzucił po jednym tytule na Wimbledonie i podczas French Open.

– Nie miałem wyboru. Każdy ma inną fizyczność na tym etapie swojego życia. Moje ciało powiedziało mi wtedy, że już nie dam rady dalej profesjonalnie uprawiać tenisa – powiedział Agassi.

Każdy zawodnik ma jednak inne ciało i możliwości. Federer ma 37 lat a ciągle imponująco prezentuje się na korcie. Kiedy więc powinien przejść na emeryturę?

– Przestałem przewidywać zachowania Federera wiele lat temu – powiedział Agassi, odnosząc się do wielu niespodziewanych sukcesów Szwajcara w ostatnim czasie. – Federera wykonał tyle wspaniałych rzeczy w imię naszego sportu i siebie, że zasługuje na to, by podążać ciągle dalej. Uważam, ze kiedy poczuje się gorzej to w odpowiednim momencie odłoży rakietę na bok. – dodał.

Dodatkowo w związku z przegraną Federera z Johnem Millmanem na zeszłorocznym US Open, Agassi stwierdził, że jedynym sposobem na pokonanie Federera jest zdyscyplinowana gra oraz różnorodność zagrań. Dla Szwajcara zgubny jest często fakt, że nie myśli o pojedynczym meczu ale bardziej o całym turnieju.

Ważne jest też, że pojawiły się ostatnio informacje od Severina Lüthiego, trenera Federera. Z nich dowiedzieliśmy się, że Szwajcar zagra na kortach Rolanda Garrosa w tym roku oraz w jednym z innych turniejów na mączce. Do tego juz 25. lutego zawita do Dubaju oraz prawdopodobnie na turnieje w Miami i Indian Wells. Dodatkowo została potwierdzona informacja, że nie planuje na razie kończyć kariery.
 

Recman