Puchar Davia. Polacy o krok od awansu

/ Jakub Karbownik , źródło: , foto:

Wynikiem 2:0 dla biało-czerwonych zakończył się pierwszy dzień spotkania między Polską i Indonezją w ramach rozgrywek Pucharu Davisa. Stawką meczu jest awans do baraży o awans do Grupy Światowej.

W Inowrocławiu polscy tenisiści rozpoczęli mecz Pucharu Davisa przeciwko Indonezji. W pierwszym meczu singlowym na kort wyszli druga rakieta Polski – Kamil Majchrzak i jego zdecydowanie niżej notowany rywal Nathan Anthony Barki. Piotrkowianin nie miał nawet najmniejszych kłopotów ze zdobyciem pierwszego punktu dla biało-czerwonych. Wygranie dwunastu gemów, bez straty żadnego, zajęło Polakowi 45 minut. Drugi punkt dla naszego zespołu zdobył Olaf Pieczkowski. 18-letni debiutant w barwach narodowych w drugim piątkowym meczu zastąpił Kacpra Żuka. I o pierwszego seta  olsztynianin wygrał 7:5, w drugiej odsłonie nie oddał już rywalowi żadnego gałema.

– Piękny dzień można powiedzieć, no i wiele nowych rzeczy dla mnie. Mam nadzieję, że więcej takich dni będzie w mojej karierze. Chcę podziękować kapitanowi za szansę i powołanie do reprezentacji. Liczę, że będę mógł jeszcze raz zagrać przeciwko Indonezji. Jak miałem 8 lat i byłem na meczu Polska – Chorwacja w Pucharze Davisa, to powiedziałem do taty, że moim marzeniem jest reprezentować Polskę w tych rozgrywkach. Co więcej, mówiłem, że bardziej zależy mi na tym niż na wygraniu Wielkiego Szlema. Teraz moje marzenie się spełniło, a na dodatek mogłem zagrać już pierwszego dnia i nawet wygrać mecz o stawkę. Jestem przeszczęśliwy – dzielił się wrażeniami w debiutanckiego pojedynku nastolatek z Olsztyna.

By zapewnić sobie awans do dalszych gier, Polska potrzebuje jeszcze jednego punktu. Ten mogą zdobyć Łukasz Kubot i Jan Zieliński. Nasi debliści wyjdą na kort w sobotę o 11:00. W razie przegranej naszego duetu zaplanowane są jeszcze dwa pojedynki singlowe.

 


Wyniki

Polska – Indonezja 2:0

Kamil Majchrzak – Nathan Anthony Barki 6:0, 6:0

Olaf Pieczkowski – Rifqi Fitriadi 7:5, 6:0