Puchar Davis. Majchrzak bezlitosny dla rywala

/ Anna Niemiec , źródło: korespondencja z Kalisza, foto: AFP

Polska prowadzi 2:0 po pierwszym dniu rywalizacji z Salwadorem w Grupie Światowiej II. Po Kacprze Żuku, punkt dla naszej reprezentacji zdobył również Kamil Majchrzak, który pokonał Lluisa Mirallesa.

Drugi z piątkowych pojedynków w Kalisz Arenie był dużo bardziej jednostronny. Lider Biało-Czerwonych był zdecydowanie zbyt wymagającym przeciwnikiem dla drugiej rakiety Salwadoru i udowodnił to, tracąc w pierwszych pięciu gemach zaledwie dwa punkty. Drobne problemy piotrkowianin miał tylko w szóstym gemie, w którym zawodnik gości doprowadził do stanu równowagi przy serwisie rywala. Majchrzak szybko wypracował sobie jednak pierwszą piłkę setową, którą wykorzystał wygrywającym serwisem.

Miralles pierwsze okazje na zdobycie gema wypracował sobie w drugim gemie drugiej odsłony meczu. Przy własnym serwisie prowadził 40:15, a później miał jeszcze przewagę, ale ostatecznie po raz kolejny został przełamany. W kolejnych gemach Salwadorczyk nie miał już żadnych szans na wygranie gema i po 40 minutach gry odjechał na przysłowiowym „rowerze”.

Ostatni raz reprezentant Polski wygrał mecz w ramach Pucharu Davisa bez straty gema dziewiętnaście lat temu. Bartłomiej Dąbrowski nie miał wtedy litości dla Andresa Angerjarva z Estonii.

Polka prowadzi z Salwadorem 2:0 w meczu w Grupie Światowej II. Sobotnie zmaganie rozpocznie gra podwójna z udziałem Łukasza Kubota i Jana Zielińskiego. Przeciwnikami będą Marcelo Arevalo i Lluis Miralles.


Wyniki

Polska – Salwador 2:0

Kacper Żuk  – Marcelo Arevalo 7:6(5) 6:1

Kamila Majchrzak – Lluis Miralles 6:0 6:0