Puchar Davis. Polaków czeka daleka podróż

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

We wtorek w Londynie odbyło się losowanie baraży o Grupę Światową 1 w 2023 roku. Przeciwników poznała również reprezentacja Polski.

Biało-Czerwoni awansowali do baraży, dzięki zwycięstwu 5:0 nad Indonezją w Inowrocławiu. Drużyna Mariusza Fyrstenberga nie była rozstawiona przed losowaniem i musiała trafić na rywali wyżej sklasyfikowanych w rankingu nardów Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Los sprawił, że Polacy zmierzą się z oznaczoną numerem 1 Japonią. Z tenisistami z Kraju Kwitnącej Wiśni zagramy na wyjeździe. Na szczęście mecz zostanie rozegrany na początku lutego, czyli tuż po zakończeniu Australian Open. Zawodnicy znad Wisły będą mogli polecieć do Japonii prosto z Antypodów.

W Top 100 rankingu ATP sklasyfikowanych jest dwóch Japończyków, Yoshito Nishioka i Taro Daniel. Wśród stu najlepszych deblistów na świecie jest również Ben McLachlan. Największą gwiazdą japońskiego tenisa jest Kei Nishikori, ale finalista US Open z 2014 w ostatnich latach walczy głównie z kontuzjami.

Zwycięzcy lutowego spotkania zagrają we wrześniu w Grupie Światowej I. Z kolei przegrani będą rywalizować w Grupie Światowej II. Kapitanowie na ogłoszenie składów mają czas do stycznia.