Puchar Davis. Wiemy gdzie Polacy powalczą z Indonezją

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Reprezentacja Polski w ramach rozgrywek Pucharu Davisa z Indonezją zagra w Inowrocławiu. Mecz zostanie rozegrany w dniach 16-17 września.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Na początku marca reprezentacja pod wodzą Mariusza Fyrstenberga podejmowała drużynę Portugalii. W barażu o awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa lepsi okazali się rywale z południa Europy. Pod koniec marca nasi tenisiści poznali przeciwników, z którymi przyjdzie im się mierzyć w meczu Grupy Światowej II rozgrywek o Puchar Davisa. W wyniku losowania mecz Polska – Indonezja odbędzie się w Polsce, a w piątek ogłoszono, że gospodarzem spotkania będzie Inowrocław.

– Mocno trzymamy kciuki za kolejny krok naszej drużyny narodowej w jej powrocie do światowej elity w Pucharze Davisa. Wiemy, że tam jest jej miejsce, bo polski tenis się rozwija, a nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki. Dzięki zaangażowaniu władz samorządowych wielki tenis znowu zagości w Inowrocławiu, gdzie w ubiegłym roku 100-lecie istnienia świętował miejscowy klub Goplania, rówieśnik Polskiego Związku Tenisowego. Inowrocław to tenisowe miasto, które wychowało wielu wspaniałych tenisistów z Wojtkiem Kowalskim na czele który tym razem zasiądzie w swoim rodzinnym mieście na ławce trenerskiej naszej Reprezentacji – skomentował wybór gospodarza najbliższego meczu Mirosław Skrzypczyński Prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Będzie to druga wizyta reprezentacji Polski w Pucharze Davisa w Inowrocławiu. W 2012 roku w hali inowrocławskiego OSiRu Polska pokonała 4:1 Estonię