Puchar Davisa. Absencja mistrza sprzed lat

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Andy Murray nie wystąpi w rozpoczynającym się w czwartek wielkim finale tegorocznej edycji rozgrywek o Puchar Davisa. Mistrz rywalizacji sprzed ośmiu lat.

Drużyna Wielkiej Brytanii to trzecia, obok Francji, najbardziej utytułowana reprezentacja w rozgrywkach Pucharu Davisa. Po ostatni z dziesięciu tytułów mistrzowskich tenisiści z Wysp Brytyjskich sięgnęli w 2015 roku, pokonując w meczu finałowym 3:1 drużynę Belgii. W każdym z trzech wygranych spotkań meczu rozgrywanego w Gandawie udział brał Andy Murray.

W tegorocznym turnieju finałowym Brytyjczycy rywalizację rozpoczną od spotkania z Serbami. Jednak niestety nie dojdzie do spotkania najbardziej utytułowanych zawodników obu reprezentacji – Andy’ego Murraya i Novaka Dżokovicia.

– Nabawiłem się drobnej kontuzji barku, co oznacza, że nie będę mógł wziąć udziału w Pucharze Davisa. Jestem zawiedziony, że nie będę częścią drużyny. Teraz skupiam się na rehabilitacji i przygotowaniach do nowego sezonu – możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez angielską  federację (LTA).

Miejsce Szkota w drużynie narodowej zajmie Liam Broady. Obok niego kapitan Leon Smith powołał Camerona Norrie’go i Jacka Drapera oraz Joe Salisbury’ego o Niela Skupskiego.