Puchar Davisa. „Bańka” i ograniczona liczba kibiców w Madrycie

/ Dominika Opala , źródło: www.as.com /własne, foto: AFP

Tenisiści rywalizujący w Pucharze Davisa ponownie będą musieli zastosować się do zaleceń związanych z pandemią. W Madrycie zawodnicy znaleźli się w „bańce” i muszą wykonywać regularne testy. Do Madrid Areny wejdzie też mniej kibiców.

Tenisiści, którzy już funkcjonowali w bardziej swobodnych warunkach w czasie pandemii, ponownie wracają do „bańki”. Zawodnicy grający w Madrycie, mieli wykonany test na obecność koronawirusa od razu po przyjeździe. Kolejne testy będą przechodzić co dwa dni i mogą spotykać się wyłącznie z osobami ze swoich ekip. Nie mogą widzieć się z członkami rodziny oraz z osobami spoza sztabów obecnych w hotelu.

Obowiązkowe jest także noszenie maseczki w drodze na treningi i mecze. Ponadto zawodnicy będą mieć mierzoną temperaturę i każdego dnia będą składać deklarację dotyczącą stanu zdrowia.

Jednocześnie poinformowano, iż to, że tenisiści są zaszczepieni, nie zwalnia ich od złagodzenia warunków „bańki”.

Obostrzenia obowiązują również kibiców. Do Madrid Areny wejdzie maksymalnie 9,135 osób, czyli 75% pojemności hali. W stolicy Hiszpanii rywalizują grupy A (Hiszpania, Rosyjska Federacja Tenisowa, Ekwador) i B (Grupa B: Kanada, Szwecja, Kazachstan). Następnie w Madrycie zostaną rozegrane dwa ćwierćfinały, półfinały i finał Pucharu Davisa.


Wyniki

Madryt

Grupa A: Hiszpania, Rosyjska Federacja Tenisowa, Ekwador

Grupa B: Kanada, Szwecja, Kazachstan

Turyn

Grupa D: Australia, Chorwacja, Węgry

Grupa E: Włochy, Kolumbia, USA

Innsbruck

Grupa C: Francja, Wielka Brytania, Czechy

Grupa F: Serbia, Niemcy, Austria